1812CA221JAT9A
Mfr.Part #
1812CA221JAT9A
Description
CAP CER 220PF 630V C0G/NP0 1812
Capacitance :
220pF
Length :
4.5mm
Termination :
SMD/SMT
Thickness :
2.54mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Voltage - Rated DC :
600V
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Published :
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Metric) :
Radiation Hardening :
No
Dielectric :
C0G
Case Code (Imperial) :
Feature :
High Voltage
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±5%
Multilayer :
yes
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Depth :
3.2mm
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
2.54mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
1812CA221JAT9A
KYOCERA AVX 1812CA221JAT9A
220pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CA221JAT9A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 600V, it can operate.
1812CA221JAT9A Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 600V