1812CA221JAJ1A
Mfr.Part #
1812CA221JAJ1A
Description
CAP CER 220PF 630V NP0 1812
1 (Unlimited)
Thickness :
2.54mm
Case Code (Imperial) :
Height :
2.54mm
Voltage - Rated DC :
630V
Dielectric :
C0G
Radiation Hardening :
No
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Depth :
3.2mm
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Tolerance :
±5%
Lead Free :
Contains Lead
Capacitance :
220pF
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
High Voltage
Weight :
26.988746mg
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
1812CA221JAJ1A
KYOCERA AVX 1812CA221JAJ1A
220pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CA221JAJ1A Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 630V allows it to function.
1812CA221JAJ1A Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V