1812CA181JAT1A\SB
Mfr.Part #
1812CA181JAT1A\SB
Description
CAP CER 180PF 630V NP0 1812
Tolerance :
±5%
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm)
Lead Spacing :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package :
1812 (4532 Metric)
Features :
High Voltage
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
180 pF
Ratings :
Failure Rate :
Product Status :
Active
Lead Style :
Thickness (Max) :
0.057 (1.45mm)
Series :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
1812CA181JAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812CA181JAT1A\SB
* 180 pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CA181JAT1ASB Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm).In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1812CA181JAT1ASB Features
a size/dimension of 0.181 L x 0.126 W (4.60mm x 3.20mm)