1812CA152KAT1A
Mfr.Part #
1812CA152KAT1A
Description
CAP CER 1500PF 630V NP0 1812
Length :
4.6mm
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Capacitance :
1500pF
Height :
2.54mm
Depth :
3.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated DC :
630V
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
C0G NP0
Multilayer :
1 (Unlimited)
Number of Pins :
Tolerance :
±10%
Thickness :
2.54mm
Datasheets
1812CA152KAT1A
KYOCERA AVX 1812CA152KAT1A
1500pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CA152KAT1A Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 630V, it can operate.
1812CA152KAT1A Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 630V