1812CA152JATME
Mfr.Part #
1812CA152JATME
Description
CAP CER 1500PF 630V NP0 1812
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Depth :
3.2mm
Length :
4.5mm
Capacitance :
1500pF
Thickness :
2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
2.54mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
630V
1812 (4532 Metric)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
600V
Datasheets
1812CA152JATME
KYOCERA AVX 1812CA152JATME
1500pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CA152JATME Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1812CA152JATME Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm