1812CA102JAT3A
Mfr.Part #
1812CA102JAT3A
Description
CAP CER SMD
Height :
1.448mm
Width :
3.2mm
Length :
4.6mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Positive Tolerance :
5%
Number of Terminations :
2
Operating Temperature (Max) :
125°C
Dielectric Material :
Ceramic
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, 13 INCH
Size Code :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Surface Mount :
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Capacitance :
0.001μF
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630V
Negative Tolerance :
5%