1812B474K251CT
Mfr.Part #
1812B474K251CT
Description
MLCC 0.47UF 250V X7R 1812
Capacitance :
470nF
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
JESD-609 Code :
e3
Series :
SIZE(MID/HIGH VOLT)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated :
250V
Positive Tolerance :
10
Tolerance :
±10%