1812B472K250CT
Mfr.Part #
1812B472K250CT
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 4700PF 25V X7R 1812
Ceramic Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25 V
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Dielectric :
X7R
JESD-609 Code :
e2
Packaging :
MouseReel
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Lead Style :
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.0047uF
Features :
ECCN Code :
Temperature Coefficient :
15%
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
- 55 C
HTS Code :
Tolerance :
10 %
Type :
General Purpose MLCCs
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Pbfree Code :
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
1812B472K250CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.0047uF