1812B222K101CT
Mfr.Part #
1812B222K101CT
Description
MLCC 2200PF 100V X7R 1812
Capacitance :
0.0022uF
Type :
General Purpose MLCCs
Lead Style :
Voltage Rating (DC) :
100 V
TR, PLASTIC, 7 INCH
Pbfree Code :
Negative Tolerance :
10
yes
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Height - Seated (Max) :
JESD-609 Code :
e2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Width :
3.2
Tolerance :
10 %
X7R
HTS Code :
Multilayer :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100 V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height :
1.25
Length :
4.5
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
15%
MouseReel
Reach Compliance Code :
Compliant
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Datasheets
1812B222K101CT
CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.0022uF