1812B222J501CT
Mfr.Part #
1812B222J501CT
Description
MLCC 2200PF 500V X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
5 %
Capacitance :
2200 pF
Height :
0.8 mm
Voltage - Rated :
500V
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Width :
3.2 mm
Voltage Rating (DC) :
500 V
Length :
4.5 mm
Datasheets
1812B222J501CT
- 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 2200pF