1812B124K100CT
Mfr.Part #
1812B124K100CT
Description
MLCC 0.12UF 10V X7R 1812
JESD-609 Code :
e2
Tolerance :
10 %
Negative Tolerance :
10
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Width :
3.2
Temperature Coefficient :
15%
Type :
General Purpose MLCCs
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Capacitance :
0.12uF
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height :
1.25
Length :
4.5
Voltage - Rated :
10V
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
1812B124K100CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.12uF