1812B105K101CT
Mfr.Part #
1812B105K101CT
Description
MLCC 1UF 100V X7R 1812
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated :
100V
Details
Mounting Feature :
+ 125 C
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
4.5
Positive Tolerance :
10
Tolerance :
±10%
Negative Tolerance :
JESD-609 Code :
e2
Capacitance :
1uF