1812AC822MATBE
Mfr.Part #
1812AC822MATBE
Description
CAP CER 8200PF 1KV X7R 1812
1812 (4532 Metric)
Depth :
3.2mm
Radiation Hardening :
No
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
1kV
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
8200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Length :
4.5mm
Temperature Coefficient :
X7R
Case Code (Metric) :
Dielectric Material :
Ceramic
Packing Method :
Bulk
e3
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Height :
2.54mm
Thickness :
2.54mm
Datasheets
1812AC822MATBE
KYOCERA AVX 1812AC822MATBE
8200pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AC822MATBE Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 1kV, it can operate.
1812AC822MATBE Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV