1812AC471KAT3A
Mfr.Part #
1812AC471KAT3A
Description
CAP CER 470PF 1KV X7R 1812
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Capacitance :
470pF
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
1812AC471KAT3A
KYOCERA AVX 1812AC471KAT3A
470pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AC471KAT3A\SB Overview
This device's program size/dimension is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1812AC471KAT3A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm