1812AC470KAT1A\SB
Mfr.Part #
1812AC470KAT1A\SB
Description
CAP CER 47PF 1KV X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
47pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Published :
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
1812AC470KAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812AC470KAT1A\SB
47pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AC470KAT1A\SB Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
1812AC470KAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm