1812AC392KAT1A
Mfr.Part #
1812AC392KAT1A
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 1KV X7R 1812
Ceramic Capacitors
Mount :
TR, 7 INCH
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Lead Free :
Lead Free
Weight :
26.988746mg
Case Code (Imperial) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
X7R
Number of Pins :
2
Thickness :
2.54mm
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Voltage - Rated DC :
1kV
CERAMIC CAPACITOR
Dielectric Material :
Ceramic
Length :
4.6mm
Published :
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Feature :
High Voltage
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Height :
2.54mm
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3900pF