1812AC333KAT3A
Mfr.Part #
1812AC333KAT3A
Description
CAP CER SMD
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Capacitance :
0.033µF
Height :
2.794mm
Size Code :
Packing Method :
TR, 13 INCH
Surface Mount :
yes
Negative Tolerance :
10%
Length :
4.6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Surface Mount
Width :
3.2mm
HTS Code :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Positive Tolerance :
10%