1812AC332MAT3A\SB
Mfr.Part #
1812AC332MAT3A\SB
Description
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1812
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Capacitance :
3300pF
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
High Voltage
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
1812AC332MAT3A\SB
KYOCERA AVX 1812AC332MAT3A\SB
3300pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AC332MAT3A\SB Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
1812AC332MAT3A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm