1812AC332MAT1A\SB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812AC332MAT1A\SB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1812
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Voltage
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Published :
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
3300pF
Datasheets
1812AC332MAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812AC332MAT1A\SB
3300pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AC332MAT1A\SB Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
1812AC332MAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm