1812AC332KAT3A\SB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812AC332KAT3A\SB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1812
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Voltage
Capacitance :
3300pF
Datasheets
1812AC332KAT3A\SB
KYOCERA AVX 1812AC332KAT3A\SB
3300pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AC332KAT3A\SB Overview
A 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
1812AC332KAT3A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm