1812AC330KAT9A
Mfr.Part #
1812AC330KAT9A
Description
CAP CER 33PF 1KV X7R 1812
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Height :
2.54mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Packaging :
Bulk
Published :
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±10%
Surface Mount, MLCC
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
33pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
2.54mm
Datasheets
1812AC330KAT9A
KYOCERA AVX 1812AC330KAT9A
33pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AC330KAT9A Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.Powered by voltage of 1kV, it can be operated with a voltage of rated DC.
1812AC330KAT9A Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV