1812AC273MAT3A\SB
Mfr.Part #
1812AC273MAT3A\SB
Description
CAP CER 0.027UF 1KV X7R 1812
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.027μF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.110 2.80mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
1812AC273MAT3A\SB
KYOCERA AVX 1812AC273MAT3A\SB
0.027μF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AC273MAT3A\SB Overview
A program's size/dimension is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1812AC273MAT3A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm