1812AC273JAT3A
Mfr.Part #
1812AC273JAT3A
Description
CAP CER 0.027UF 1KV X7R 1812
Capacitance :
0.027μF
Thickness (Max) :
0.110 2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Datasheets
1812AC273JAT3A
KYOCERA AVX 1812AC273JAT3A
0.027μF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AC273JAT3A\SB Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1812AC273JAT3A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm