1812AC272KAT1A\SB
Mfr.Part #
1812AC272KAT1A\SB
Description
CAP CER 2700PF 1KV X7R 1812
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2700pF
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Published :
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Datasheets
1812AC272KAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812AC272KAT1A\SB
2700pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AC272KAT1A\SB Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1812AC272KAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm