1812AC223MAT3A\SB
Mfr.Part #
1812AC223MAT3A\SB
Description
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.110 2.80mm
Capacitance :
0.022µF
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
1812 (4532 Metric)
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1812AC223MAT3A\SB
KYOCERA AVX 1812AC223MAT3A\SB
0.022μF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AC223MAT3A\SB Overview
A 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
1812AC223MAT3A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm