1812AC223MAT1A\SB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812AC223MAT1A\SB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1812
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.110 2.80mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.022µF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Voltage
Datasheets
1812AC223MAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812AC223MAT1A\SB
0.022μF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AC223MAT1A\SB Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
1812AC223MAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm