1812AC223KAT3A
Mfr.Part #
1812AC223KAT3A
Description
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1812
Ceramic Capacitors
Length :
4.6mm
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Capacitance :
0.022µF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Voltage - Rated DC :
1kV
Dielectric Material :
Ceramic
Height :
2.54mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Pins :
2
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
3.2mm
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.110 2.80mm
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packing Method :
TR, 13 INCH
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C