1812AC223KAT2A
Mfr.Part #
1812AC223KAT2A
Description
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1812
Stock
775
In Stock :
775
Tolerance :
±10%
Length :
4.6mm
Thickness (Max) :
0.110 2.80mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Dielectric Material :
Ceramic
Published :
2014
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance :
0.022µF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Surface Mount :
yes
Temperature Characteristics Code :
High Voltage
Multilayer :
yes
Width :
3.2mm