1812AC221KAT1A
Mfr.Part #
1812AC221KAT1A
Description
CAP CER 220PF 1KV X7R 1812
Tape and Reel (TR)
Number of Pins :
2
Voltage - Rated DC :
1kV
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
2.54mm
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Capacitance :
220pF
Lead Free
Factory Lead Time :
10 Weeks
Thickness :
2.54mm
Depth :
3.2mm
Datasheets
1812AC221KAT1A
KYOCERA AVX 1812AC221KAT1A
220pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AC221KAT1A Overview
A 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.This device can operate on voltage - Rated DC of 1kV.
1812AC221KAT1A Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV