1812AC220ZATME
Mfr.Part #
1812AC220ZATME
Description
CAP CER 22PF 1KV X7R 1812
Ceramic Capacitors
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
-20% +80%
Thickness :
2.54mm
Height :
2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
1kV
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Capacitance :
22pF
Depth :
3.2mm
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Datasheets
1812AC220ZATME
KYOCERA AVX 1812AC220ZATME
22pF Ceramic Capacitor -20% +80% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AC220ZATME Overview
A program's size/dimension is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 1kV, it is capable of operating.
1812AC220ZATME Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV