1812AC123MAT3A\SB
Mfr.Part #
1812AC123MAT3A\SB
Description
CAP CER 0.012UF 1KV X7R 1812
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Capacitance :
0.012µF
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
1812AC123MAT3A\SB
KYOCERA AVX 1812AC123MAT3A\SB
0.012μF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AC123MAT3A\SB Overview
Programs on this device are of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
1812AC123MAT3A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm