1812AC123KAT3A\SB
Mfr.Part #
1812AC123KAT3A\SB
Description
CAP CER 0.012UF 1KV X7R 1812
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Capacitance :
0.012µF
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
1812AC123KAT3A\SB
KYOCERA AVX 1812AC123KAT3A\SB
0.012μF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AC123KAT3A\SB Overview
This device's program size/dimension is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1812AC123KAT3A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm