1812AC103MAT2A
Mfr.Part #
1812AC103MAT2A
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness :
2.54mm
Mount :
Surface Mount
Published :
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Capacitance :
10000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Metric) :
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Voltage - Rated DC :
1kV
Feature :
High Voltage
Datasheets
1812AC103MAT2A
KYOCERA AVX 1812AC103MAT2A
10000pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)