1812AC103MAT1A\SB
Mfr.Part #
1812AC103MAT1A\SB
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812
ROHS3 Compliant
Feature :
High Voltage
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Published :
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Datasheets
1812AC103MAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812AC103MAT1A\SB
10000pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AC103MAT1A\SB Overview
A 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
1812AC103MAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm