1812AC103JAT1A\SB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812AC103JAT1A\SB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Voltage
Published :
Capacitance :
10000pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Datasheets
1812AC103JAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812AC103JAT1A\SB
10000pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AC103JAT1A\SB Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
1812AC103JAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm