1812AC101KAT1A
Mfr.Part #
1812AC101KAT1A
Description
CAP CER 100PF 1KV X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Capacitance :
100pF
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
1812AC101KAT1A
KYOCERA AVX 1812AC101KAT1A
100pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AC101KAT1A\SB Overview
A program's size/dimension is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1812AC101KAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm