1812AA821KAT1A\SB
Mfr.Part #
1812AA821KAT1A\SB
Description
CAP CER 820PF 1KV NP0 1812
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±10%
Published :
Capacitance :
820pF
Datasheets
1812AA821KAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812AA821KAT1A\SB
820pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA821KAT1A\SB Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1812AA821KAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm