1812AA821JAT1A\SB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812AA821JAT1A\SB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 1KV C0G/NP0 1812
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
High Voltage
Capacitance :
820pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Datasheets
1812AA821JAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812AA821JAT1A\SB
820pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA821JAT1A\SB Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1812AA821JAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm