1812AA561KAT3A\SB
Mfr.Part #
1812AA561KAT3A\SB
Description
CAP CER 560PF 1KV C0G/NP0 1812
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Capacitance :
560pF
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
1812AA561KAT3A\SB
KYOCERA AVX 1812AA561KAT3A\SB
560pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA561KAT3A\SB Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1812AA561KAT3A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm