1812AA560JAT1A\SB
Mfr.Part #
1812AA560JAT1A\SB
Description
CAP CER 56PF 1KV NP0 1812
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Factory Lead Time :
19 Weeks
Capacitance :
56pF
Datasheets
1812AA560JAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812AA560JAT1A\SB
56pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA560JAT1A\SB Overview
A program's size/dimension is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1812AA560JAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm