1812AA470JAT1A
Mfr.Part #
1812AA470JAT1A
Description
CAP CER 47PF 1KV C0G/NP0 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Capacitance :
47pF
Datasheets
1812AA470JAT1A
KYOCERA AVX 1812AA470JAT1A
47pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA470JAT1A\SB Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1812AA470JAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm