1812AA390MAT1A\SB
Mfr.Part #
1812AA390MAT1A\SB
Description
CAP CER 39PF 1KV C0G/NP0 1812
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Published :
Capacitance :
39pF
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1812AA390MAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812AA390MAT1A\SB
39pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA390MAT1A\SB Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1812AA390MAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm