1812AA332JAT2A
Mfr.Part #
1812AA332JAT2A
Description
CAP CER 3300PF 1KV NP0 1812
Ceramic Capacitors
Multilayer :
yes
Height :
2.2098mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
High Voltage
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness :
1.7018mm
Mount :
Surface Mount
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Dielectric :
C0G
ROHS3 Compliant
Width :
3.2mm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Length :
4.6mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Capacitance :
3300pF
Temperature Characteristics Code :
C0G
Datasheets
1812AA332JAT2A
KYOCERA AVX 1812AA332JAT2A
3300pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA332JAT2A Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 1kV allows it to function.
1812AA332JAT2A Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV