1812AA331JAJ1A
Mfr.Part #
1812AA331JAJ1A
Description
CAP CER 330PF 1KV NP0 1812
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated DC :
1kV
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Dielectric :
C0G
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Published :
Radiation Hardening :
No
Lead Free :
Contains Lead
Thickness :
2.54mm
Capacitance :
330pF
Depth :
3.2mm
Case Code (Imperial) :
Height :
2.54mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Weight :
26.988746mg
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
1812AA331JAJ1A
KYOCERA AVX 1812AA331JAJ1A
330pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA331JAJ1A Overview
Programs on this device are of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 1kV Volts DC - Rated DC.
1812AA331JAJ1A Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV