1812AA330KATME
Mfr.Part #
1812AA330KATME
Description
CAP CER 33PF 1KV NP0 1812
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
C0G
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
33pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Height :
2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
1kV
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Termination :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Depth :
3.2mm
Published :
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Metric) :
Feature :
High Voltage
Mount :
Surface Mount
C0G NP0
Thickness :
2.54mm
Datasheets
1812AA330KATME
KYOCERA AVX 1812AA330KATME
33pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA330KATME Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 1kV.
1812AA330KATME Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV