1812AA330KAT1A\SB
Mfr.Part #
1812AA330KAT1A\SB
Description
CAP CER 33PF 1KV NP0 1812
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Capacitance :
33pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
1812AA330KAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812AA330KAT1A\SB
33pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA330KAT1A\SB Overview
A 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1812AA330KAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm