1812AA271KAT1A\SB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1812AA271KAT1A\SB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 270PF 1KV NP0 1812
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Voltage
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
270pF
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
1812AA271KAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812AA271KAT1A\SB
270pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA271KAT1A\SB Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1812AA271KAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm