1812AA270JAT1A\SB
Mfr.Part #
1812AA270JAT1A\SB
Description
CAP CER 27PF 1KV NP0 1812
Capacitance :
27pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Datasheets
1812AA270JAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812AA270JAT1A\SB
27pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812AA270JAT1A\SB Overview
A 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1812AA270JAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm