1812AA222JAT9A
Mfr.Part #
1812AA222JAT9A
Description
CAP CER 2200PF 1KV C0G/NP0 1812
High Voltage
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
2200pF
Case Code (Metric) :
Height :
2.54mm
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Depth :
3.2mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Number of Terminations :
2
Dielectric :
C0G
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Multilayer :
yes
HTS Code :
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
1kV
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±5%
Thickness :
2.54mm