1812AA222JAT1A
Mfr.Part #
1812AA222JAT1A
Description
CAP CER 2200PF 1KV C0G/NP0 1812
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Voltage - Rated DC :
1kV
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Case Code (Metric) :
Dissipation Factor :
10 %
Thickness :
2.54mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height :
2.54mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Pins :
Depth :
3.2mm
Capacitance :
2200pF
Length :
4.6mm
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
REACH SVHC :
No SVHC
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Multilayer :
yes
Datasheets
1812AA222JAT1A
KYOCERA AVX 1812AA222JAT1A
2200pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)